Cesta V

Autor: Kristína Poperníková | 26.11.2016 o 2:29 | Karma článku: 2,25 | Prečítané:  343x

Posledný deň v TaiPei (3.11.2016, Časové pásmo: +8 hod.) sme šli na výlet lanovkou do kopcov kde sa okrem iného pestoval aj čaj a pomedzi stromy bolo kde tu vidieť nejakú svätyňu.

Lanovka bola dosť drahá až 100 TWD cesta zo spodnej stanice (ZOO) až úplne hore ale stálo to za to, úžasné výhľady na mesto aj okolitý prales či polia. Vybrali sme sa po cestičke, ktorá nás viedla okolo nejakých kríčkov a polí, kde sme videli aj miestnych roľníkov. Prišli sme až ku svätyni a chceli sme pokračovať k ďalšej obrovskej ale usúdili sme, že je príliš ďaleko a že pôjdeme radšej autobusom. Jeden bus sme stopli ale až v ňom sme sa dozvedeli, že sa vezieme opäť hore k lanovke namiesto toho aby šiel tam kam máme namierené a tak sme zmenili na krátko náš plán a dali si pravý taiwanský čaj (stál dosť veľa, kanvička za 160 TWD, ale bol vynikajúci a k tomu ten výhľad! ).

Nakoniec sa nám podarilo chytiť správny bus na správne miesto- obrovský chrám v lese, škoda len, že bol do značnej časti zastavaný lešením (niečo na ňom opravovali). Vo vnútri sa nám prihovorila pani z Číny a vysvetlila nám, že každý má svojho ochranného „Budhu“ podľa roku kedy sa narodil a v chráme sú sochy týchto ochrancov (okolo 50 sôch). Iveta a aj ja sme narodené v roku 1988 a našli sme aj svojho ochrancu, ktorý bol vyobrazený s drakom (čo nesúvisí s čínskym horoskopom, kde sme v znamení draka tiež).

Cestou k Cidovi sme sa opäť zastavili na našej milovanej Main station aby sme sa najedli a poslali pohľadnice a potom už rýchlo na byt, dobaliť sa a na letisko. Boli sme dohodnuté, že nás naň odvezie Peter. Boli to trochu stresy, keď sme ešte o 20:50 čakali na recepcii na Petra, ktorý ešte umýval auto. Letelo nám to 23:05 a chceli sme byť na letisku okolo 21:00, aby sme všetko v pohode stihli a nestresovali sa. Peter nakoniec prišiel ale čo čert nechcel Cid si spomenul, že sme neochutnali ešte vychýrený Taiwanský Bubble tee a tak sme sa ešte zastavili kúpiť ten a potom na letisko. Mala som pocit, že tí Taiwanci sú strašne pomalí keď sme utekali z parkoviska na terminál 1 (ako sme mali uvedené v propozíciách). Ale kde je napísaný náš let?! Na svetelnej tabuli chýbal. Iveta šla hľadať kde sa dajú zbaliť do fólie naše batohy a ja so Cidom sme šli na informácie, opýtať sa kde zmizla informácia o lete do Christchurchu. Milá slečna nám prezradila, že lietadlo odlieta z terminálu 2!!! A vtedy začala poriadna nervozita, viete si predstaviť ako okolo 22:00 ideme baliť batohy do fólie (tá slečna, ktorá obsluhovala prístroj na balenie už snáď ani pomalšia nemohla byť). Cid s Petrom sa usmievali od ucha k uchu a vraveli, že to bude fajn, že to stíhame v pohode. Keď nás Peter viezol k terminálu 2, vravím mu, že už žiadne parkovanie a pod. nech nás vyloží pri dverách na letisko aby sme stihli let za naším snom! Ešte sme museli stihnúť podať batožinu. Slečna pri okienku nám povedala, že to musí prejsť skinom na baterky, aby sme ich tam nemali. Dúfali sme a modlili sa, že všetku elektroniku máme v príručnej batožine... ale nieeeee! Ivetin batoh vykazoval známky niečoho nepovoleného- powerbanku! Takže krásne zabalený batoh sme museli rozbaliť a vybrať malú krabičku. Ešteže nám chlapíci povedali, kde približne hľadať. Zatiaľ čo sa Iveta snažila ku krabičke dostať ja som si spomenula na to, že mám zo sebou lepiacu pásku. Víťazoslávne som ju vybrala a ako tak polepila čo sa dalo. (Prečo som mala zo sebou lepiacu pásku?! Ak spadne lietadlo a ja ako stroskotanec ostanem na opustenom ostrove, chcem mať predsa so sebou lepiacu pásku!)

 

Lietadlo sme nakoniec stihli a dali si v ňom aj zaslúžené pivo a čo bolo ďalej?! Ale áno...krátka zastávka v Sydney a........ Nový Zéland.

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

SVET

Účtenky frustrujú podnikateľov, no Babišovi lákajú voličov

Sociálni demokrati o registračných pokladniciach hovoria dve desaťročia. Tému aj tak pustili hnutiu ANO.

ŠPORT

Sagan na MS: má dva tituly, ale raz ho zradil žalúdok

Sagana čakajú ôsme majstrovstvá sveta.


Už ste čítali?