Začiatky na Zélande, ťažké?!.... Nieeee!... Krásne?.... Áno!

Autor: Kristína Poperníková | 21.12.2016 o 12:27 | (upravené 22.12.2016 o 10:36) Karma článku: 5,46 | Prečítané:  1453x

Wwoofing cez helpix funguje takto: na webovej stránke nájdete rôzne ponuky hostiteľov, resp. ľudí, ktorý by potrebovali s niečím pomôcť 3-4 hod. denne a za oplátku vám poskytnú ubytovanie a jedlo (viac info na webstránke).

Je to super spôsob ako cestovať, spoznávať miestnych ľudí, ich mentalitu a kultúru a pri tom nemíňať takmer žiadne peniaze (http://www.helpx.net/​).

My sme u Savahny dostali izbu v samostatnom domčeku na dvore s poschodovou posteľou a mohli sme využívať kúpeľňu a kuchyňu v hlavnom dome a Savahna nám varila večere a poskytla nám domáce vajíčka.

Little River sa nachádza na polostrove Banks Peninsula, ktorý je vyhľadávaný turistami pre neobyčajne krásnu prírodu. My sme mali po práci vždy dosť času na rôzne aktivity a teda ak sme nevarili čaj, kávu, obed alebo nemysleli na jedlo, tak našu myseľ zamestnávali ešte povinnosti ako vybavenie potrebných formalít- bankový účet v niektorej z miestnych baniek a vybavenie tzv. IRD number (daňové číslo), bez ktorých by nás nikde nezamestnali. No a ešte myšlienky do budúcna, teda, čo s nami bude po dvoch týždňoch, kam sa posunieme. Okrem myslenia na tieto k životu potrebné veci sme si sem tam urobili aj výlet do Akaroy a blízkeho okolia.

Takže do vybavovania bankového účtu, IRD (daňového) čísla a prepísania majiteľa auta sme sa pustili najskôr. Vedeli sme, že budeme potrebovať tzv. proof of address- vyhlásenie o pobyte na nejakej adrese. Savahna nám napísala rukou na kancelársky papier jej vyhlásenie, že bývame na jej adrese a bolo to. Ale v banke im to nestačilo, potrebovali ešte nejaký oficiálny list, ktorý prišiel na jej adresu keďže nebola ich klientom (ak by bola ich klientom, tak by to stačilo). Zažili sme úsmevné situácie pri zakladaní bankového účtu, kedy nám mladý muž musel opakovať čo povedal aj štyrikrát, kým ho aspoň jedna pochopila a vysvetlila o čo ide tej druhej. Jediný problém, ktorý nás vážne trápil bolo, že sme nemohli nikde nájsť poštu, na ktorej ide vybaviť takmer všetko čo sme potrebovali. Pýtali sme sa ľudí, miestnych ľudí a ani oni poriadne nevedeli, kde by najbližšiu poštu našli ale ak sme im povedali čo potrebujeme vybaviť poslali nás niekam, kde sa to aj naozaj vybaviť dalo a tak sme to zvládli aj bez pošty! Udivovalo nás ako sú všetci milý, usmievaví  a ochotní. Krásne, takí ľudskí ľudia! Pači sa mi tu.

neďaleko Little River a Akaroy (KrisPope)
nikto by neveril ako rýchlo vie prísť (KrisPope)
tam kdesi bývame... (KrisPope)
čaj v altánku v Little River u Savahny a Babtistu (KrisPope)
maják v Akaroe (KrisPope)
Newtons Waterfall (KrisPope)
nad Akaroou výhľad z Kevina (KrisPope)
dúha a na jej konci je poklad- zélandska zem... (KrisPope)
žlte krovie na Purple Peaku (KrisPope)
a takto sme zafukane sledovali Akarou z Purple Peaku (KrisPope)
na trecku nad Akaroou na Purple Peak... zélandske ovceee (KrisPope)
smerovniky kde a kam... (KrisPope)
konikove pivo je fajnotka a ešte keď sa pije na prázdnej pláži (KrisPope)

 

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

SVET

Trump zrušil summit so Severnou Kóreou, hovorí o nepriateľstve

Stretnutie sa malo konať na budúci mesiac v Singapure.

SVET

Minister Stropnický: Politiku ovládol kazisvet, odchádzam

Politici sa len tvária, že riešia problémy občanov, to ja neviem, hovorí.

KOMENTÁR DÁVIDA TVRDOŇA

Zuckerberg sa vysmial Európe nevídaným spôsobom

Opäť sme sa nič nové nedozvedeli.


Už ste čítali?