Už mi je jasné, prečo navštíviť Milford Sound 30.11.-1.12.2016(desiaty článok zo Zélandu)

Autor: Kristína Poperníková | 12.2.2017 o 6:52 | (upravené 12.2.2017 o 7:09) Karma článku: 4,66 | Prečítané:  455x

Plavba loďou vo fjorde Milford Soundu bola určite dobrá voľba aj napriek tomu, že je to tak od ruky a je tam potrebné zachádzať riadny kus cesty. Bol to nezabudnuteľný zážitok.

Videli sme tulene vyhrievajúce sa na kamenistých brehoch a loď sem tam aj zašla pod vodopády, ktoré boli na vôkol. Potom priplávali delfíny a preplávali popod loď smerom k pevnine a kapitán zmenil smer za nimi, takže sme ich videli viackrát. Turisti ale aj personál lode boli dobre naladení, usmievaví, popíjali čaj, ktorý bol v cene lístka rovnako ako aj raňajky. Po dlhej dobe sa ukázalo slniečko vo fjordlande a bolo aj relatívne teplo. Všetci sme si to užívali a slnili sa na streche či na prove lode a pri tom vyzerali kde uvidíme aké zvieratá alebo aká krásna príroda je vôkol. Dokonca sme videli aj malých tučniakov! Kapitán to okomentoval tak, že máme teda riadne šťastie, že sme videli toľko druhov zvierat za taký krátky čas a ešte k tomu máme aj krásne počasie.

No my s Ivet sme videli aj ďalšieho zaujímavého tvora, ktorý sa vyskytuje na Zélande- papagája Keu. Kea je známy tým, že žije v horách a má rád plastové/gumené tesnenia a vecičky na aute. My sme zastavili na odpočívadle v kopcoch medzi Milford Soundom a Te Anau, že si odfotíme údolie a vodopády, keď tu zrazu zelený vták pristál na Kevinovej streche. Vôbec sa nebál a chcel demolovať tesnenia dvier. Krátko na to zastavil na odpočívadle autobus s ázijskými turistami a tak sa náš Kevin stal veľkým modelom ako aj tento divoký zelený horský papagáj.

Zastavili sme sa aj na track k Marian Lake cez Marian Fals. Vodopády ale aj jazero boli nádherné- také čisté a ľadové. Cestou k jazeru sme trošku zablúdili, lebo bolo v lese zopár vyšliapaných cestičiek navyše ale našli sme sa celkom rýchlo. Mojím kolenám dala zabrať cesta späť dole a tak som nasledujúce dni nechcela chodiť po dlhých a kopcovitých trackoch.

Chceli sme prespať v nejakom hosteli v posteli a osprchovať sa ale v Te Anau boli všetky lacné hostely plné a tak sme noc strávili v holubičej chatke (Pigeon Hut) v Manapuri- majiteľ chatiek bol riadny týpek, wifi bola iba okolo jeho chatky a tak všetci batôžkári vyšli večer k jeho chatke aby sa spojili so svetom.

Rozmýšľali sme, že by sme mohli navštíviť Glow Worm Caves (jaskyne so svetielkujúcim hnisom, ktorý produkujú červy) neďaleko Te Anau. Keď sme zistili aké to je drahé a že na zľavových portáloch sú už lístky na nasledujúci deň vypredané, zanechali sme túto myšlienku. Povedali sme si, že na Zélande je viacero takýchto jaskýň a v budúcnosti navštívime inú, resp. sa ešte niekedy vrátime do Te Anau a tak sme pokračovali na juh. Po ceste sme mali iné jaskyne v Clifdene (zadarmo). Naše baterky boli ale veľmi chabé a do veľkých jaskynných sál sme museli prejsť úzkou,nízkou a dlhou chodbou, nasadli sme do Kevina a pokračovali v ceste. V Tuatapere sme nakúpili v sekáči a obohatila som si garderóbu o zopár zaujímavých kúskov, ktoré sa hodia do práce v sade (legíny, gate, košeľa, blúzka, klobúk, kapsa= 15 NZD) Konečne sme zakotvili neďaleko Rivertonu vo free kempe, kde sme si urobili ohnisko (bolo to tam povolené), popíjali pivko a opiekli si klobásky československým spôsobom- proste na palici.

 

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

Autorská strana Michala Havrana

Európa je civilizácia fake news (píše Michal Havran)

Rimania označili zmŕtvychvstanie ako prvý hoax.

PLUS

Boli sme u posledného grófa Šternberka zo Šternberka

Po hrade jazdili na trojkolkách, aj robili omše.

SVET

Únia zatvára hranice. Opúšťa tým myšlienky Schengenu

Z núdzových opatrení sa stávajú dlhodobé.


Už ste čítali?