Olly (štrnásty článok zo Zélandu)

Autor: Kristína Poperníková | 9.3.2017 o 6:49 | Karma článku: 3,33 | Prečítané:  451x

Keď som sa vydala na samostatnú cestu do Dunedinu, netušila som koľko toho zažijem a akých super ľudí tam spoznám. Vedela som iba adresu nejakého 27-ročného chemika,

ktorý žije s dvoma mačkami v dome, kde by som mala robiť nejaké domáce práce. Kde som takého chalana našla, no predsa na internete (helpx). Popravde najprv som mala obavy, nemal v svojom profile toho napísaného veľa o sebe ale spýtala som sa (lebo, kto sa pýta, ten sa dozvie) a keď som si prečítala, že je mladý chemik, nemala som obavy. Vravela som si, že aspoň budeme mať tému na diskusiu.

Ollyho dom som našla a krátko na to došiel domov z práce. V práci bol veľmi vyťažený, mali záver roka pred 3-týždňovou dovolenkou. Na Novom Zélande majú väčšinou voľno 2-3 týždne počas sviatkov.

Všetko mi poukazoval doma a vravel, že nech sa netrápim s nejakými prácami, napísal mi zoznam miest, kam by som mala ísť v Dunedine a okolí. Každý deň som sa snažila mu  niečo poupratovať v dome (mal tam trochu brajgel a veľa mačacích chlpov) a popri tom si hľadať prácu. Tú som hľadala online ale aj na živo. Proste som si vytlačila zopár životopisov a pýtala sa kade-tade, či nehľadajú pracovníka.  Myslela som, že by som mohla pracovať v niektorom z hotelov, či už ako upratovačka alebo pomoc v kuchyni ale skúsila som sa opýtať aj v kine, domove dôchodcov, plavárni, záhradkárstve a vo fast foodoch. Neverila som si v angličtine, preto som hľadala ľahšiu prácu, ktorú by som mohla robiť. Poväčšine mi povedali, že budú niekoho potrebovať po sviatkoch.

 

Čo som robila keď som neupratovala alebo nevarila alebo nehľadala prácu? Bola niekde s Ollym alebo aj sama na miestach, ktoré mi odporučil. Požičal mi neoprén a jedno popoludnie som šla na pláž neďaleko Dunedinu alebo sme boli spolu surfovať. To bola zábava, škoda, že z toho nemám žiadne fotky a na večeru sme mali zélandsku pizzu z pekla. Alebo sme boli na večeri u jeho rodičov alebo u sestry. Také moje malé Vianoce, strávené v kruhu Ollyho rodiny. Boli veľmi priateľskí, deti detské a malá Abby ma zakaždým objímala a kreslila mi obrázky. Ollyho rodičia boli v skutku cool: Chris- otec,  65r. naušnica v uchu, učiteľ matematických predmetov na univerzite, Sue- mama, 65r, šedivé dlhé vlasy, tetovanie na predlaktí, psychologička. Cestou na večeru u Zoe (Ollyho sestra) sme sa stavili v obchode nakúpiť a keďže som pri sebe nemala pas, nepredali nám ani cider. Na Zélande musia mať všetci čo spolu nakupujú niečo alkoholické preukaz totožnosti (nestačilo, že ho má Olly). Nevadí, išli sme do iného obchodu a ja som ho počkala v aute.

Spoznala som nie len členov rodiny ale aj mnoho priateľov. Bolo to čarovné obdobie a cítila som sa s nimi veľmi dobre. Dokonca ma Olly spojil na facebooku s jeho kamarátkou kajakárkou, ktorá mi dala nejaké kajakárske rady, kde by som mohla kajakovať.

 

 

 

Dunedin je naozaj nádherné mesto, viem si predstaviť tam žiť dlhšie a teraz tam mám aj dobrých priateľov.

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

Autorská strana Michala Havrana

Európa je civilizácia fake news (píše Michal Havran)

Rimania označili zmŕtvychvstanie ako prvý hoax.

PLUS

Boli sme u posledného grófa Šternberka zo Šternberka

Po hrade jazdili na trojkolkách, aj robili omše.

SVET

Únia zatvára hranice. Opúšťa tým myšlienky Schengenu

Z núdzových opatrení sa stávajú dlhodobé.


Už ste čítali?